Invisalign (Şeffaf Plak) nedir?

Invisalign tedavisi dişlerinizi düzleştirmek için neredeyse görünmez bir yol. Gelişmiş 3 boyutlu bilgisayarla görüntüleme teknolojisini kullanarak, size ortodonti uzmanınızın reçetesine uygun şekilde dişlerinizin başlangıç pozisyonundan istenen son pozisyonuna kadar tedavi planınızın tamamını gösterir. Yani tedavinin planlandığı gün siz tedavinin bitmiş halini görebiliyorsunuz. Tamamen dişlerinize özel olarak, dişleri yavaş yavaş hareket ettirecek bir dizi şeffaf plak üretilir. Bu sayede bir tedavi gördüğünüz kimse tarafından anlaşılamaz.

Her plak yaklaşık on gün veya iki hafta kullanılır ve sonra seride yer alan bir sonraki plak ile değiştirilir. Bu şekilde zamanla planlanan son pozisyona ulaşılır. Plakları kullanma süresi belirli ihtiyaçlarınıza bağlıdır ve buna ortodonti doktorunuz karar verir.

Invisalign nasıl çalışır?

Invisalign plaklar dişlerinizin dikkatli biçimde kontrollü hareketlerle hareket etmesini sağlar. Bu zaman kadar bilinen klasik braketlerin aksine, invisalign tedavisi sadece her plağın sağladığı hareket miktarını kontrol etmekle kalmaz, aynı zamanda hareketin zamanını da kontrol eder. Böylece, her aşamada, o aşama için geçerli invisalign tedavisi planına uygun şekilde, sadece belirli dişler hareket edebilir. Sonuçta etkili bir güç uygulama sistemi elde edilir.

Invisalign’a nasıl başlarım?

İlk görüşme için bir invisalign yapan doktorunuzdan randevu alın.

Invisalign tedavisi ne kadar sürer?

Toplam süresi tedavinin karmaşıklığına bağlıdır ve genellikle
klasik braket tedavilerine benzerdir. Genelde ortalama süre 1 yıl kadardır. Konsültasyon esnasında, ortodonti doktorunuz   size daha ayrıntılı bilgi verebilir.

Invisalign tedavisinden tüm dünyada kaç kişi yararlandı?

Dünya çapında milyonlarca yaklaşık 7 milyon hasta tedavi edildi.

Invisalign tedavisine nerede ulaşabilirim?

Invisalign tedavisine, çoğu avrupa ülkesi, ABD, Kanada, Çin, Japonya ve Asya Pasifik, Orta Doğu, Latin Amerika ve Türkiye de dahil 45’in üzerinde ülkede doğrudan ulaşılabilirken; bazı avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Latin Amerika’daki daha küçük yeni gelişen ülkelerde distribütörler aracılığıyla ulaşılabilmektedir.

Şirket kaç yaşında?

Invisalign’ı üreten şirket, Align Technology, Inc., 1997 yılında kurulmuştur.

Invisalign’ın faydaları nelerdir?

Invisalign plaklar neredeyse görünmezdir ve genellikle kullandığınızı kimse fark etmez.

Invisalign plaklar çıkartılabilir olduğu için, tedavi süresince sadece plakları çıkartarak istediğiniz gibi yemek yiyip bir şeyler içebilirsiniz. Ayrıca, normal hijyen rutininizi sürdürmek için genel olarak yaptığınız üzere plakları çıkarıp fırçalayabilir ve diş ipi kullanabilirsiniz. 24 saat içinde size 22 saat takma süresi tanıyor.

Geleneksel sabit braketlerin aksine, metal braket veya tel yoktur. Bu nedenle çoğu durumda doktorunuz   gerekli ayarlamaları daha kısa sürede yapabilir.

Son olarak, Invisalign Sistemi tedavi planınızı ve beklenen sonuçları daha tedaviye başlamadan görebilmenizi sağlar, böylece tedaviniz tamamlandığında dişlerinizin nasıl görüneceğini görebilirsiniz.

Bu dişleri düzleştirmenin yeni bir yolu mu?

Ortodontistler çıkarılabilir araçları yıllardır başarılı bir şekilde
kullanıyor. Fakat Invisalign Sistem, daha düzgün dişler isteyen birçok farklı hastayı tedavi etmek üzere Align Technology’nin 3 boyutlu bilgisayar teknolojisini ve toplu kişiselleştirmeyi kullanmaktadır. ClinCheck® yazılımı hastaların daha tedavi başlamadan tedavi planlarını baştan sona görebilmelerini sağlıyor. Bu ayrıcalıkta hastaya tedavi boyunca güven duygusu bırakıyor.